«در دنیای تو ساعت چند است؟»; عاشقانه ای متفاوت از علی مصفا و لیلا حاتمی برای اولین بار از تلویزیون

تاریخ انتشار: چهار شنبه 27 آذر 1398
در دنیای تو ساعت چند است؟» و «فانونس دریایی نهنگ ها» ; دو فیلم سینمایی جدید دیگر از شبکه چهار
تعداد بازدید: 555 دریافت فیلم

فیلم سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است؟» با هنرمندی لیلا حاتمی و علی مصفا برای اولین بار از شبکه چهار سیما پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، شبکه چهار سیما که چند هفته ای است برای روزهای پایانی هفته مخاطبانش فیلم های سینمایی جدید را روانه آنتن پخش کرده است، این هفته نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه دو فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» و «فانونس دریایی نهنگ ها» را برای اولین بار روی آنتن می برد.
در دنیای تو ساعت چند است؟ اولین ساخته بلند صفی یزدانیان در مقام کارگردان محسوب می‌شود. 
در این فیلم علاوه بر لیلا حاتمی و علی مصفا تعدادی از بازیگران بومی استان گیلان نیز به ایفای نقش پرداختند. بازی زری خوشکام مادر لیلا حاتمی و همسر علی حاتمی بعد از چندین دهه حضور کمرنگ و بازی کریستف رضاعی آهنگسازی ایرانی در دو نقش از نکات جالب توجه این فیلم است.
در خلاصه فیلم آمده است: گلی بعد از بیست سال زندگی در فرانسه یک‌باره تصمیم می‌گیرد به ایران و به زادگاهش، شهر رشت سفری کند. فرهاد در رشت به استقبالش می‌رود و می‌گوید که آشنایی قدیمی است، اما گلی اصلاً او را به یاد نمی‌آورد... .
فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» جایزه فیپرشی جشنواره پوسان و جایزه طلایی فستیوال فیلم های شرقی ژنو را کسب کرده است و در دو بخش نگاه نو و هنر و تجربه سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشته است. این فیلم در بخش مسابقۀ «جلوه‌گاه شرق» سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، سیمرغ بلورین و جایزۀ نقدی بهترین فیلمنامه را نیز دریافت کرده است.
در دنیای تو ساعت چند است؟ پنجشنبه 28 آذرماه ساعت 20:30 از شبکه چهارسیما پخش می شود.
فیلم سینمایی «فانونس دریایی نهنگ ها» ساخته جراردو الیوارز محصول 2016 اسپانیا و آرژانتین است. این فیلم جمعه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
خلاصه فیلم: بتو مرد جوانیست که عاشق اورکاها یا نهنگ های قاتل است . او پس از از دست دادن خانواده اش در یک تصادف  به کلبه ای در کنار ساحلی در آرژانتین میرود که در آن اورکا ها فراوانند .البته از طرف محیط زیست نزدیک شدن به نگهنگ ها ممنوع است و مسئولین تلاش می کنند بتو را از این منطقه دور کنند اما موفق نمی شوند...
روبرتو بوباس، خواکین فریل، ماریبل وردو از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
گفتنی است، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 20:30 جدیدترین آثار سینمایی ایران و جهان را تقدیم علاقه مندان به هنر هفتم می کند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها