«سرب» و «دوئل» دو فیلم سینمایی ایرانی پایان هفته ی شبکه چهار

تاریخ انتشار: سه شنبه 30 اردیبهشت 1399
فیلم سینمایی «سرب» به کارگردانی مسعود کیمیایی و «دوئل» به کارگردانی احمدرضا درویش 1 و 2 خرداد از شبکه چهار سیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 193 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، سرب به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی داستان یک زوج جوان یهودی ایرانی را در اواخر دهه۲۰ خورشیدی روایت می‌کند که خواهان عزیمت به سرزمین موعود (سرزمین های اشغالی فلسطین)  هستند اما پس از مواجهه با مخالفت سازمان یهودی هاگانا و کشته شدن عمویشان به دست آنها مجبور به فرار شده و درگیر ماجراهای پس از آن می‌شوند...
در این فیلم که روز پنجشنبه 1 خرداد ساعت 20:30پخش می شود،  جلال مقدم، فریماه فرجامی، امین تارخ، جمشید مشایخی و فتحعلی اویسی بازی کرده اند.
 فیلم سینمایی «دوئل» به کارگردانی احمدرضا درویش جمعه 2 خرداد ماه ساعت ۲0:۳۰ از شبکه چهارپخش می شود.
داستان فیلم حول یک گاوصندوق می‌چرخد. در بحبوحه جنگ عده‌ای تلاش می‌کنند از خروج یک گاو صندوق از کشور جلوگیری کنند. نقش اول فیلم، زینال، در این بین به حسن نیت آن‌ها شک کرده و سعی می‌کند گاو صندوق را از چنگ آن‌ها در بیاورد. گاو صندوق در اروند غرق می‌شود و زینال اسیر می‌شود. داستان فیلم ۲۰ سال بعد و پس از آزادی زینال ادامه می‌یابد و در حین درگیری برای تصاحب گاوصندوق حقایقی کهنه آشکار می‌شود.
 سعید راد، پژمان بازغی، پریوش نظریه، کامبیز دیرباز، انوشیروان ارجمند، پرویز پرستویی و هدیه تهرانی در این فیلم سینمایی مقابل دوربین بهرام بدخشانی بازی کردند. مجید انتظامی موسیقی متن این فیلم را ساخت و مصطفی خرقه‌پوش این اثر را تدوین کرد. این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین طراحی صحنه، بهترین تدوین، بهترین صداگذاری، بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
گفتنی است، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 20:30 بهترین آثار سینمایی ایران و جهان را تقدیم علاقه مندان به هنر هفتم می کند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها