«شاه لیر» با بازی آنتونی هاپکینز از شبکه چهار سیما/ از «شبح کژدم» تا «شاه لیر» در فیلمخانه شبکه چهار

تاریخ انتشار: شنبه 25 مرداد 1399
شبح کژدم، سه و ده دقیقه به یوما، لایه های پنهان، اسرار رسمی، آخرین سامورایی، میزبان و شاه لیر از 25 تا 31 مرداد در فیلم خانه، شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.
تعداد بازدید: 334

در ادامه اطلاعات کامل از فیلم های برنامه «فیلم خانه» ، به ترتیب پخش آمده است:  

 

*سینمایی « شبح کژدم » به کارگردانی و نویسندگی کیانوش عیاری و تهیه کنندگی ناصر مجد بیگدلی، فواد نور و کیانوش عیاری محصول سال ۱۳۶۵ است که روز شنبه 25 مرداد پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: محمود دوستي دارد كه سياهي لشگر است. دوستي و رفاقت اين دو پايه اي است كه راه داستاني را شكل مي دهد. عشق به سينما و سرخوردگي از تمامي كوشش ها، عاقبت سبب مي شود كه موضوع داستان زنده و در زندگي واقعي اجرا شود. پس از سرقت از يك جواهر فروشي دوست محمود با پول ها مي گريزد. برادر محمود كه به جريان سرقت مشكوك شده، به كمك محمود به تعقيب حسن مي پردازد. در پايان محمود كه قصد استرداد جواهرات را داشت، با مشاهده مرگ حسن، ناخواسته اعتراف مي‌كند.

جهانگیر الماسی، حسن رضایی، ناصر آقایی، منیژه آقایی، کاظم افرندنیا، نعمت اله گرجی، منصوره مجلسی، پروین سلیمانی، فرزانه کابلی، عباس ناظری نیک و... در این فیلم سینمایی مقابل دوربین داریوش عیاری بازی کردند و کیانوش عیاری این فیلم را تدوین کرد.

 

*سینمایی « سه و ده دقیقه به یوما » به کارگردانی جیمز منگولد در ژانر حادثه ای، اکشن و وسترن  محصول 2007 امریکا است که یکشنبه 26 مرداد پخش می شود.

خلاصه فیلم: کلانتر منطقه ای دور افتاده یک مجرم خطرناک به نام بن وید را دستگیر کرده و قرار است او را برای اجرای حکم اعدام راس ساعت سه و ده دقیقه سوار قطاری به مقصد یوما کنند. از طرفی افراد بن قصد دارند در او را در مسیر کلانتری تا ایستگاه قطار فراری دهند. کلانتر چند نفر را استخدام می کند تا با کمک هم او را قطار رسانده و تحویل مامورها بدهند. یک مزرعه دار که به دلیل بدهی در آستانه از دست دادن مزرعه اش است نیز با آنها همراه می شود. افراد بن با آنها درگیر می شوند تا اینکه ... 

راسل کرو- و کریستین بیل از جمله نقش آفرینان این سینمایی هستند.

 

*«لایه های پنهان» فیلمی به کارگردانی رابرت زمکیس  در ژانر وحشت جنایی محصول سال 2000 امریکا،  روز دوشنبه 27 مردادماه پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: کلارا زن میانسالی است که پس از ترک کردن خانه توسط دخترش برای تحصیل در دانشگاه اوقات بیکاری خود را در خانه و به کنجکاوی در مورد همسایگاه می پردازد اما کم کم  متوجه وقوع اتفاقات غیر عادی در منزلش و حضور یک روح می شود . او ابتدا خیال میکند مرد همسالیه همسرش را کشته و این روح اوست اما به تدریج می فهمد همسرش سالها پیش یکی از دانشجویان دختر خود را کشته و جسدش را در دریاچه انداخته است . با فهمیدن این موضوع نورمن همسر کلارا سعی می کند او را به قتل برساند که در یک درگیری طولانی و نفس گیر روح دختر مقتول به کمک کلارا امده و باعث غرق شدن نورمن در همان دریاچه می شود .

بازیگران: هریسون فورد، میشل فایفر و ...

 

*«اسرار رسمی» فیلمی در ژانر سیاسی به کارگردانی گاوین هوود است که محصول مشترک انگلستان آمریکا سوییس چین در سال 2019 است و سه شنبه 28 مرداد روی آنتن می رود.

خلاصه فیلم: گان، یکی از مترجمان ستاد ارتباطات دولت بریتانیا  در سال ۲۰۰۳ تصمیم می‌گیرد، یکی از نامه‌های محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا کند.او بعد از این اتفاق به اتهام رخنه به اسناد رسمی بازداشت می‌شود. در سال ۲۰۰۴ بعد از آنکه وکیلش دولت انگلیس را به افشای اطلاعاتی که مبنای قانونی جنگ را نقض می‌کند تهدید کرد، پرونده حقوقی گان مختومه شد.  

بازیگران: کیرا ناتلی، مت اسمیت، رالف فاینز و ...

 

*«آخرین سامورایی» به کارگردانی ادوارد زوئیک محصول مشترک آمریکا ژاپن نیوزیلند  در 2003 است. این فیلم در ژانر تاریخی-جنگی 29 مرداد پخش می شود.

داستان فیلم در مورد ناتان الگرن کاپیتان موفق امریکایی بود که از جنگ با سرخپوستان و قتل عام آنها در شرایط روحی نامناسبی قرار دارد در ماموریتی متفاوت وظیفه مقابله با گروهی سامورایی در کشور ژاپن را به عهده میگیرد . سامورایی ها مخالف عقد قرارداد با کشورهای خارجی هستند و مایلند سنن و فرهنگ اصیل ژاپنی حفاظت کنند .. ناتات که در درگیری اول مجروح میشود توسط سامورایی ها درمان میشود و از نزدیک با زندگی و اهداف آنها و رهبرشان کاتسوموتو آشنا شده و شیفته آنان میشود ......

 

بازیگران: تام کروز و کن واتانابه و ...

*«میزبان» به کارگردانی بونگ جون هو محصول 2006 کره جنوبی در ژانر علمی-تخیلی می باشد که پنج شنبه 30 مرداد در جشنواره سینمایی شبکه چهار پخش خواهد شد.

خلاصه فیلم: فردی موادی را در فاضلاب کشور کره وارد می کند که باعث جهش ژنتیکی یک موجود عجیب و عظیم الجثه می شود. این موجود عجیب از  فاضلاب وارد شهر شده و به مردم حمله می کند. دختر جوانی توسط این موجود ربوده می شود و پدر و برادر های دختر تصمیم میگیرند دختر را نجات دهند. آنها ابتدا باید محل اختفای این موجود را پیدا کرده و به شیوه ای او را از پا درآورند...

 

سونگ کانگ هو- و بیون هی بونگ بازیگران این فیلم هستند.

 

*«شاه لیر» به کارگردانی ریچارد ییر محصول 2018 امریکا و انگلستان  کره جنوبی در ژانر درام تاریخی می باشد با نقش آفرینی ستارگانی چون آنتونی هاپکینز- اما تومپسون  می باشد که پنج شنبه 30 مرداد ساعت 20:30 و جمعه 31 مرداد ساعت 10:30 در جشنواره سینمایی شبکه چهار پخش خواهد شد.

شاه لیر، پادشاه انگلستان، تصمیم میگیرد به دلیل کهولت سن قلمرو پادشاهی خود را بین دو دخترانش تقسیم کند. هر دختری که چاپلوسی بیشتری می کند و به اغراق و دروغ از عشق پدر سخن می گید، بخشی از قلمرو پادشاهی پدر را تصاحب می کند. دو دختر بزرگ پادشاه با همین شیوه تمام قلمرو پدر را بدست می آوند. اما دختر کوچک پادشاه که اهل تزویر و چاپلوسی نیست از ارث محروم و تبعید می شود. پس از تقسیم قلمرو سلطنت، دو دختر پادشاه خوی واقعی خود را نشان داده و پدر را از خود می رانند، بگونه ای که پادشاه پیر در کوچه و خیابان آواره می شود. دختر کوچکتر که از ماجرا با خبر می شود، پدر را یافته و از او نگهداری می کند. اما دو دختر دیگر مشغول اجرای نقشه های شوم خود برای گسترش قدرت و تصاحب دارایی های بیشتر هستند. در نهایت نیز همین دسیسه ها موجب مرگ هر سه خواهر می شود.

 

 

*«جاده های سرد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی  تولید سال 64 در ژانر حادثه ای می باشد که جمعه 31 مرداد ساعت 20:30پخش خواهد شد.

در یک زمستان برفی جوانی به نام اسماعیل باید برای تهیه داروی پدرش از کوهستان برفی عبور کرده و به شهر برود. او به همراه معلم و یکی دیگر از اهالی روستا رهسپار جاده می شوند. معلم در بین را از آنها جدا می شود و مورد حمله گرگ قرار می گیرد و به گودالی پناه می برد. اسماعیل و همراهش پس از تهیه دارو به سمت روستا بازمی گردند که با اهالی روستا برخورد می کنند که در حال جستجوی آقا معلم هستند. در نهایت آنها او را که زخمی شده در میان برف ها می یابند.

علی نصیریان و حمید جبلی از جمله بازیگران این سینمایی می باشند.

 

«فیلم خانه» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما که هر روز ساعت 10:30 روی آنتن می‌رود، یک اثر از برترین آثار برگزیده سینمای ایران و جهان که تاریخ سینما را ساخته اند ازنگاه منتقدان و اهالی سینما، پخش می کند و بعد از نمایش فیلم، توسط کارشناس تحلیل می شود. این فیلم ها روز بعد ساعت 2 بامداد بازپخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها