بازخوانی سیره پیامبر اکرم (ص) در سیما

تاریخ انتشار: سه شنبه 15 مهر 1399
«سوره‌ی محمد رسول‌الله» سیره و فضایل حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) را بررسی می‌کند
تعداد بازدید: 151

فصل سوم برنامه‌ی سوره با نام «سوره‌ی محمد رسول‌الله» هم‌زمان با فرارسیدن اربعین حسینی (ع) و ایام وفات حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) از چهارشنبه‌شب (16مهرماه) به مدت 11 شب روی آنتن زنده شبکه چهار می‌رود. تاکنون دو فصل از این برنامه از شبکه چهار سیما پخش شده است که فصل نخست آن در ماه مبارک رمضان به گفت‌وگوهایی تخصصی درباره قرآن کریم اختصاص داشت. فصل دوم بانام«سوره‌ی سیدالشهدا»  محرم امسال از شبکه چهار سیما پخش شد و تأثیر نهضت عاشورا بر گفتمان‌های سیاسی و فکری معاصر را بررسی کرد.
سوره در فصل جدید از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود؛ در بخش نخست سرمقاله برنامه پخش خواهد شد که در آن به طرح مسئله و موضوع پرداخته می‌شود. در ادامه و در بخش دوم سردبیر و مجری برنامه، مسعود دیانی، درباره موضوع طرح‌شده در سرمقاله که حول ابعاد شخصیتی و فکری پیامبر عظیم‌الشان اسلام است، با محققان و اسلام‌پژوهان به گفت‌و‌گو خواهد نشست. در بخش سوم هم جدیدترین کتاب‌ها و دیدگاه‌ها درباره سیره و زندگانی حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) معرفی می‌شود. 
آیت‌الله علیدوست، حجت‌الاسلام رهدار، حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی، حجت‌الاسلام محسن الویری و دکتر محمد ملاعباسی تعدادی از میهمانان این فصل سوره خواهند بود.
«سوره‌ی محمد رسول‌الله» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار و به تهیه‌کنندگی مرتضی روحانی است که اجرا و سردبیری آن را همچون فصل‌های پیشین مسعود دیانی بر عهده دارد. این برنامه از چهارشنبه 16 مهرماه مصادف با اربعین حسینی «ع» هر شب ساعت 23 به‌صورت زنده و به مدت 75 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها