پخش مستند جدید «ریشه ها، سفر نوع بشر» از شبکه چهار

تاریخ انتشار: شنبه 24 آبان 1399
مستند شش قسمتی «ریشه ها، سفر نوع بشر» از 24 آبان ماه در برنامه چهارسوی علم به نمایش در می آید.
تعداد بازدید: 751 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «ریشه ها، سفر بشریت» محصول 2017 آمریکا است که از امشب 24 آبان ماه هر شب ساعت 22 در قالب مجموعه ی چهار سوی علم به نمایش در می آید.
جرقه و تمدن، فریب دادن مرگ، قدرت پول، ساختن آینده، سفر به ناشناخته ها و مسیر پیش رو عناوین قسمت های این مستند است.
در قسمت اول این مستند با عنوان "جرقه و تمدن" آمده است: همراه با کشف آتش توسط انسان تمدن آن دچار تغييرات بسياری شد. مقابله دربرابر حيوانات وحشی، استفاده در جنگ ها، آتش سوزی ها و از بين رفتن خانه ها و بکارگيری سوخت ها برای قطارها تا امروزه که از آن برای فرستادن موشک به فضا استفاده می شود.
در قسمت دوم با عنوان فریب دادن مرگ آمده است: در گذشته انسان ها به واسطه بسياری زخم ها يا بيماری های ساده می مردند. اما با شناخت باکتری ها، ويروس ها و انجام واکسيناسيون امروزه تعداد اندکی از انسان ها بر اثر بيماری فوت می کنند. اين برنامه سير زمانی تحولات دارو را نشان می دهد.
بررسی سير تاريخی تحولات پول طی گذر زمان. مبادله کالا به کالا و سپس پول کالايي و پول فلزی و پيدایش انواع اسکناس ها و چاپ امروزه اسکناس در قسمت سوم این مجموعه صورت می گیرد.
تاریخچه سفر انسان از کلبه های استخوانی تا آسمان خراش ها و مسیر ساختن آینده در قسمت چهارم بررسی می شود .
در قسمت پنجم با عنوان "سفر به ناشناخته ها" آمده است:  روزی رويای بشر اين بود که به سرزمين های جديد راه يابد. امروزه نيز تلاش های بسياری انجام شده است. مانند اين که ثابت شود روزی قاره ها به يکديگر پيوسته بوده اند.
در ششمین قسمت این مجموعه با عنوان "مسیر پیش رو" خواهیم دید: غلبه بر مشکل زمان سبب شده است تا انسان همواره تلاش نمايد تا سرعت را افزايش دهد. استفاده از اسب تا سپس تلاش هايي برای ساخت خودرو های صنعتی و بزرگراه ها. عصر فناوری اطلاعات سبب تحولات چشمگيری در سامانه ای حمل و نقل خواهد شد.
مجموعه ی «چهار سوی علم» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 22 روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها