« FATF » به روایت شبکه 4

تاریخ انتشار: سه شنبه 9 بهمن 1397
برنامه تلویزیونی «رو در رو» امشب به بررسی« FATF »از نگاه مخالفان و موافقان می پردازد.
تعداد بازدید: 35


 
برنامه تلویزیونی «رو در رو» امشب به بررسی« FATF »از نگاه مخالفان و موافقان می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: برنامه تلویزیونی«رو رد رو» امشب (9 بهمن ماه) با حضور دکتر صمد عزیزنژاد استاد دانشگاه  و دکتر محمدرضا حسینی استاد دانشگاه ، به بررسی نگاه موافقان و مخالفان به پیوستن ایران به FATF یا گروه ویژه اقدام مالی می پردازد.
اف‌ای‌تی‌اف یا گروه ویژه اقدامات مالی در واقع مجموعه‌ای از استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم که تا کنون ۱۹۴ کشور جهان به عضویت آن درآمده‌اند. بعلاوه اف‌ای‌تی‌اف همه کشورهاى جهان را بر اساس پایبندى به توصیه‌های خود به ٤ دسته استاندارد، در حال پیشرفت، غیرهمکار و لیست سیاه دسته‌بندى کرده و نظر آن درباره سطح پایبندى کشورها به مقررات، به عنوان یکى از مهمترین پیش نیازهای ارائه هرگونه ارتباط و ارائه خدمات بانکى، اعتباری و مالی از سوى بانک‌ها و موسسات مالی به دیگر کشورها در نظر گرفته می‌شود.
در صورت عدم پیوستن ایران به سازمان اف‌ای‌تی‌اف (FATF) در طى فرصت باقى‌مانده و حضور دوباره ایران در لیست سیاه، عملاً ارائه هرگونه خدمات و ارتباطات مالی و بانکى و پولی از سوى بانک‌های جهانى با بانک‌های ایرانى ناممکن شده و کشور عملاً در یک تحریم تمام‌عیار بانکى جهانى فراتر از تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
گفتگوی امشب «رو در رو» با اجرای دکتر مراد عنادی قصد دارد تا به به ابعاد مختلف این مجموعه معاهدات بین‎المللی و دلایل مخالفان و موافقان پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف بپردازد.
این برنامه به تهیه کنندگی سید مهدی حسینی، کاری از گروه سیاسی شبکه چهار سیما است و سه شنبه ها ساعت 19:00 به صورت زنده به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها