مستند جدید «ژاپن; بین زمین و آسمان»

مجموعه مستند جدید «ژاپن; بین زمین و آسمان» شنبه 8 تا دوشنبه 10 خرداد، در قالب برنامه "چهارسوی علم"، ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
تعداد بازدید 1628 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، مجموعه مستند جدید سه قسمتی ( ژاپن؛ بین زمین و آسمان - japan; between earth and sky) تولید سال ۲۰۱۸ کشورهای ژاپن و فرانسه است که در سه اپیزود از شنبه 8 خرداد هرشب ساعت 22 روی انتن خواهد رفت.

این مجموعه مستند که در گونه " بوم نگار" توسط تلویزیون NHK تولید شده، ویژگی های جغرافیایی و طبیعت خاص جزایر بزرگ ژاپن همچون هوکایدو، توکیو، اوزاکا، کیوتو، هیروشیما و...، تاریخ کهن و مدرن، و ویژگی های مردم شناسی این سرزمین را مورد بررسی قرار می دهد و ما را به یک سفر کشف سوق می دهد ، با تصاویر 4K  و عکس های هوایی تماشایی ژاپن این سرزمین کمتر شناخته شده را، را به تصویر کشیده است. این سه فیلم از شمال به جنوب ژاپن، رمز و راز برخی از زیباترین مکانهای کشور ، تماشای عالی طبیعت و تعادل لطیف حاکم بر ژاپن بین سنت و مدرنیته را آشکار می کند.

 

در اپیزود اول «جزیره برفی» خواهیم دید: ژاپن ، سرزمین طلوع خورشید ، با پانوراماهای ساخته شده توسط آتشفشان ها و سنت ها ، یک قدرت اقتصادی قدرتمند بین المللی است. در شمال این کشور ، هوکایدو ، یکی از چهار جزیره بزرگ که مجمع الجزایر ، سرزمین باستانی و مقدس مردم آینو را تشکیل می دهد ، یک بهشت ​​طبیعی و وسیع. این سفر در چهار فصل سال ، بین زمین و آسمان ، آتشفشان ها و دریاچه های مسطح ، داستان منحصر به فرد افرادی را می گوید که با طبیعت یکسانی زندگی می کنند.

 

 

و در اپیزود دوم « جزیره کوه» ، زندگی صمیمی مردمی را خواهیم دید که در دامنه کوه فوجی ، بزرگترین و پرجمعیت ترین مجمع الجزایر تاریخ را رقم زدند . این منطقه که در اثر زلزله و جنگ آسیب دیده است ، قلمرو پایتخت توکیو است.

 

در اپیزود سوم «جزیره آبی» شاهد جزایر جنوبی ، شیکوکو ، کیوشو و اوکیناوا مهد معنویت ژاپن هستیم. این سفر بین دریا و آسمان برای کشف جزایر عرفانی و وحشی جنوب چهره یک ژاپن مخفی را آشکار می کند.

«چهار سوی علم» به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب ساعت 22 یک مستند جذاب و دیدنی و البته بکر و جدید را از سراسر دنیا تقدیم علاقمندان و مخاطبان شبکه چهار می کند.

 

 

دسته بندی :

قسمت ها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها