نشانی

«نشانی» شبکه چهارسیما از فعالیت هنری هنرمندان در چهاردهه ی اخیر می گوید.
تعداد بازدید 1885

نشانی» به تهیه کنندگی و کارگردانی امید داوری در 13 قسمت 50 دقیقه ای در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تهیه و تولید شده  و نگاهی ژرف و متفاوت به سیر هنر در طول چهل سال پس از انقلاب اسلامی دارد.
 در «نشانی» با هنرمندان بزرگی که در طول چهار دهه انقلاب اسلامی فعالیت هنری داشته اند گفتگو می شود.
این یک ویژه برنامه گفتگو محور است که در هر قسمت با هنرمندان یک رشته هنری همچون تئاتر، سینما، خوشنویسی، دیوارنگاری،گرافیک، نقاشی و صنایع دستی گفتگو می  شود.
در قسمت اول این برنامه که شب گذشته از شبکه چهار سیما پخش شد با کیخسرو خروش چهره ماندگار هنر، استاد ارشد خوشنویسی ایران گفتگو شد و استاد خروش علاوه بر خوشنویس در نقاشی پرتره هم فعالیت دارند و اولین پرتره‌ او از امام خمینی (ره) در کتاب های درسی منتشر شده است و دومین گفتگو با این هنرمند که در قسمت سیزدهم «نشانی» پخش می شود در خصوص این پرتره معروف وی است.
در حوزه هنر نمایشی و تئاتر، دو منتقد روزبه حسینی و رضا آشفته در خصوص فعالیت های تئاتری زنده یاد محمود استادمحمد نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر ایرانی که پایه گذار نمایش دینی بود گفتگو می کنند. در حوزه سینما دکتر رامتین شهبازی با مدیر عامل خانه سینما، منوچهر شاهسواری به گفتگو می پردازد. در قسمت انیمیشن دکتر کیارش زندی با احمد عربانی سازنده انیمیشن معروف «تبر» صحبت می کند. در هنر «عکاسی» با استاد سعید دستوری، در بخش «شعر» با استاد محمدعلی بهمنی، در «صنایع دستی» با دکتر مهران هوشیار استاد دانشگاه سوره ، در بخش «دیوارنگاری»، که شهر تهران از مهم ترین شهرهایی است که در چهار دهه اخیر به این هنر پرداخته است با خسرو خسروی استاد این رشته گفتگو شده است.
در هر قسمت یک مجری کارشناس که خیکی از اساتید بنام در همان حوزه هنری است با مهمان برنامه گفت گو می کند. به طور مثال در بحث نقاشی استاد نظری نوری از اساتید بنام نقاشی ایران مجری کارشناس است ، در بخش صنایع دستی مهدی خانچه و یا در بخش گرافیک و دیوارنگاری دکتر بهنام زنگی با مهمان برنامه به گفتگو می پردازد.
داوری در خصوص آیتم های برنامه گفت: در این برنامه 50 الی 60 دقیقه ای در میان گفتگوی هنرمندان، میان برنامه های مختلفی از آثار هنرمندان مرتبط با موضوع بحث پخش می شود.
 ماهان عمادی به عنوان تدوینگر و مسعود خداداد با عنوان تصویربردار عوامل این مجموعه هنری هستند.
«نشانی» که پخش آن از شنبه 18 خرداد ماه آغاز شده است، از شنبه تا چهارشنبه هرشب ساعت 22 از شبکه چهارسیما پخش و روز بعد ساعت 10 صبح بازپخش می شود.

قسمت ها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها