بررسی علل سقط مکرر در "پایان ناباروری"

تاریخ انتشار: شنبه 25 مرداد 1399
مجله ی علمی "پایان ناباروری" امروز شنبه ۲۵ مرداد به موضوع سقط مکرر و علل آن اختصاص یافته است.
تعداد بازدید: 108

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، شاید در سال‌های اخیر درباره ناباروری و مشکلات زوج‌های نابارور بیشتر شنیده باشیم، اما سقط مکرر جنین موضوعی است که چندان به آن پرداخته نشده است. منظور از سقط مکرر، بیش از ۲ یا ۳ بار سقط خودبه‌خودی جنین است. یعنی بارداری آغاز می‌شود اما ادامه نمی‌یابد و معمولاً در سه ماهه نخست بارداری، جنین از بین می‌رود. شاید بتوان گفت که دشواری و تلخی تجربه سقط مکرر، به‌ویژه برای خانم‌ها، حتی بیش از ناباروری است. زیرا همسران با شروع بارداری شور و امید بسیاری را تجربه می‌کنند و با از دست رفتن مکرر جنین، هربار به نوعی سوگوار می‌شوند و بیش از پیش درگیر احساسات منفی‌ای مانند اندوه، ناتوانی و مقصر انگاشتن خود می‌شوند.
به همین منطور برنامه "پایان ناباروری" این هفته  به موضوع سقط مکرر و علل آن می پردازد.
مینا هاشمی مجری برنامه میزبان دکتر آتوسا کریمی جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ ناباروری،  عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا و دکتر سعید آراسته جراح و متخصص ارولوژی فلوشیپ پیوند کلیه ، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا 
می شود.
در ادامه برنامه گزارشی از یک خانواده که بعد از  درمان سقط مکرر صاحب فرزند شده اند پخش می شود.
 «مادرانه» با اجرا و صدای الهه رضایی مجری خاطره انگیزدهه ی شصت و «ارتباط با مخاطب» با اجرای محمد طالبی از دیگر بخش های این برنامه است.
«پایان ناباروری» به تهیه‌کنندگی مرجان بیات و اجرای مینا هاشمی محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که با مشارکت پژوهشگاه علوم و فناوری‌های نوین زیستی ابن‌سینا تولید و شنبه ها ساعت 19 از شبکه چهار پخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها