علل شکست مکرر آی وی اف در پایان ناباروری

تاریخ انتشار: شنبه 15 شهریور 1399
مجله علمی پایان ناباروری امروز ۱۵ شهریور از علل شکست مکرر ای وی اف می گوید .
تعداد بازدید: 291

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما،یکی از مؤثرترین روش های بیوتکنولوژیک در درمان ناباروری و کمک به بارداری با درصد موفقیت بسیار بالا، روش آی وی اف است که طی آن، سلول های جنسی را در محیط آزمایشگاهی و شرایط خاص، لقاح می دهند و جنین حاصل را به رحم زن منتقل می کنند؛ با این حال این روش هم در مواردی به دلیل عدم انتقال صحیح، منجر به شکست فرآیند لانه گزینی و یا حتی سقط جنین می شود که احتمال چنین خطایی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد می باشد.

ناموفق بودن آی وی اف و شکست در لانه گزینی جنین، سبب تأثیرات منفی بر روحیه افراد می شود. به همین منظور در این برنامه به اصلی ترین علل ناموفق بودن آی وی اف اشاره می شود.

مینا هاشمی مجری برنامه میزبان سهیلا عارفی جراح و متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ ناباروری و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا میشود.
پخش صدای مخاطب از مادری که درگیر این مشکل بوده است،«مادرانه» با اجرا و صدای الهه رضایی مجری خاطره انگیزدهه ی شصت و «ارتباط با مخاطب» با اجرای محمد طالبی از دیگر بخش های این برنامه است.
«پایان ناباروری» به تهیه‌کنندگی مرجان بیات و اجرای مینا هاشمی محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که با مشارکت پژوهشگاه علوم و فناوری‌های نوین زیستی ابن‌سینا تولید و شنبه ها ساعت 19 از شبکه چهار پخش می شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها