سینمایی های «درخشش» و «در دوران جنگ»

تاریخ انتشار: چهار شنبه 24 دی 1399
برنامه تلویزیونی «ساعت سینما» پنجشنبه 25 دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ با نقد و تحلیل فیلم سینمایی «درخشش»و برنامه «فیلمخانه» شبکه چهار جمعه 26 دی ماه ساعت ۲۰:۲۰ فیلم سینمایی  «در دوران جنگ» را روی آنتن می برند.
تعداد بازدید: 1131

برنامه تلویزیونی «ساعت سینما» پنجشنبه 25 دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ با نقد و تحلیل فیلم سینمایی «درخشش» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «درخشش» با عنوان اصلی (The Shining)  به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی استنلی کوبریک(Stanley Kubrick) فیلمی در ژانر ترسناک روانشناسانه محصول آمریکا و بریتانیا است که در سال ۱۹۸۰ منتشر شد و قرار است در «ساعت سینما»ی طبق روال هر هفته پنجشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ با اجرای محمدرضا مقدسیان از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.  این برنامه پنجشنبه شب میزبان وحید امیرخانی، کارگردان می شود تا به تحلیل و بررسی فیلم سینمایی «درخشش» بپردازد.

در این فیلم هنرپیشگانی همچون جک نیکلسون، شلی دووال و دنی لوید به ایفای نقش پرداخته‌اند.

درخشش تنها فیلم کوبریک در ژانر وحشت محسوب می‌شود که برخی از آن به عنوان فیلمی با دلهره ای بی پایان یاد می کنند. این فیلم بر اساس داستانی به همین نام از استیون کینگ ساخته شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: جک تورانس که یک نویسنده معمولیست به مدت چندین ماه برای مراقبت از یک هتل متروک با همسر و پسر کوچکش به هتلی متروک در ناحیه ای سرد و کوهستانی میرود.. روح مدیر قبلی که گفته میشود فرزندان و همسرش را به قتل رسانده او را تحریک به کشتن همسر و پسر کوچکش می کند....

ساعت سینما برنامه سینمایی است که فصل اول آن در ۲۶ قسمت به تهیه کنندگی و کارگردانی یوسف منصوری در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود و پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن می‌رود.

در برنامه «فیلمخانه» شبکه چهار که هر هفته یک اثر برتر و جدید سینمای جهان را روی آنتن می برد جمعه 26 دی ماه ساعت ۲۰:۲۰ فیلم سینمایی  «در دوران جنگ» پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، «در دوران جنگ» با عنوان اصلی (Mientras dure la Guerra) و نام انگلیسی (While at War) را برخی با شکوه ترین ساخته آلخاندرو آمنابار (Alejandro Amenábar) در کارنامه سینمایی اش می دانند، اثری درام و روایتی تاریخی محصول 2019 کشور اسپانیا.

 While at War مهمترین اثر سینمایی اسپانیا در سال 2019  شمار می رود و آمنابار که علاوه بر کارگردانی ، اکثرا خود فیلم نامه و موسیقی آثارش را تهیه می کند با ساخت این اثر بار دیگر ثابت کرد که مولف هنگام حضور در همه حوزه های هنری می تواند پتانسیل هرمونوتیک در سینما را افزایش دهد .

در این فیلم هنرپیشگانی همچون ادوارد فرناندز، کارا الخالده، سانتی پرگو، لوییس زاهرا، ناتالی پوزا، تیتو والورده به ایفای نقش پرداخته‌اند.

میگل د اونامونو مقاله‌نویس، رمان‌نویس، شاعر، نمایشنامه‌نویس و فیلسوف اسپانیایی در ۱۹۲۴ توسط دولت از ریاست دانشگاه  سالامانکا برکنار و تبعید شد که اعتراض شدید روشنفکران اسپانیا را سبب شد. وی بعد از سقوط دیکتاتوری میگل پریمو د ریورا به اسپانیا برگشت و مقام خود را در دانشگاه بازپس گرفت. دومین جمهوری در نهایت توسط کودتای نظامی فرانسیسکو فرانکو یکی از ژنرال‌های ارتش در جنگ داخلی اسپانیا در هم کوبیده شد.دن میگل به مدتی کوتاه کودتای فرانکو را حمایت کرد. اما در نهایت...

«فیلمخانه» به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما جمعه ها ساعت 20:30 با پخش آثار برتر و مطرح سینمای جهان روی آنتن می‌رود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها