بررسی کتاب «یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار» در چراغ مطالعه

تاریخ انتشار: دو شنبه 20 بهمن 1399
چراغ مطالعه امشب (دوشنبه 20 بهمن) کتاب « یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار: تحولات نیم قرن اخیر تاریخ معاصر ایران از نگاه ابوالحسن عمیدی نوری» را بررسی خواهد کرد.
تعداد بازدید: 57

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، ابوالحسن عمیدی نوری یکی از افرادی است که خود از نزدیک حوادث مهمی را در تاریخ معاصر ایران درک کرده است و در جایگاه فعال سیاسی و اجتماعی شنیده‌هایش و آنچه خود در آن دخیل بوده را در قالب خاطرات روزانه‌اش ثبت کرده است. موسی فقیه حقانی می‌گوید ابوالحسن عمیدی نوری از جمله رجال سیاسی دوره پهلوی است که به مرور بعد از رفتن رضاشاه شروع به نوشتن مطالبی در مورد فجایع آن سال‌ها کرد و محور نقد او حکومت بیست سالۀ پهلوی در دوران رضاخان بوده است. 
دکتر موسی فقطه حقانی، مورخ، استاد دانشگاه و رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر است که از او کتاب‌های جریان‌شناسی فکری ایران معاصر، تاریخ معاصر ایران، تاریخ تحولات سیاسی ایران و مجموعه‌ای از جریان شناسی فکری جریان‌های معارض انقلاب اسلامی چاپ شده است.
«چراغ مطالعه، فصل انقلاب اسلامی» به تهیه کنندگی «مرتضی روحانی» و دبیری  مُهَنَد حامدی در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما برای پخش در شب‌های دهه فجر آماده شده است. این ویژه برنامه هرشب به جز پنج‌شنبه و جمعه، ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها