گفتگو با دکتر «نعمت الله فاضلی» پیرامون نسبت فرهنگ و فجایع اجتماعی

«فرهنگ و فاجعه» موضوع امشب چراغ مطالعه در گفتگو با دکتر نعمت الله فاضلی

تاریخ انتشار: شنبه 25 بهمن 1399
چراغ مطالعه امشب شنبه 25 بهمن، میزبان دکتر نعمت‌الله فاضلی است و با او در مورد کتاب «فرهنگ و فاجعه: جستارهای انسان‌شناختی دربارۀ مصیبت‌های جمعی در ایران» به گفتگو می پردازد.
تعداد بازدید: 54

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، نویسنده در این کتاب می‌کوشد نشان دهد فرهنگ هم ریشۀ بسیاری از فجایع است و هم از بحران‌ها متأثر می‌شود. کتاب از یک نگاه مردم‌نگارانه، تقلاها و کشمکش‌های مردم در مواجهه با بحران‌ها را از منظر اثرات فرهنگی آن بررسی ‌‌کند.

نعمت‌الله فاضلی استاد انسان‌شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. او دکتری خود را در رشته انسان‌شناسی اجتماعی را از مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن دریافت کرده است و آثار متعددی در حوزه انسان‌شناسی، مطالعات فرهنگی، مطالعات شهری و فرهنگ ایران معاصر تألیف و ترجمه کرده است.

چهارمین فصل از برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» در مورد کتاب‌های حوزه علوم‌اجتماعی است و به کوشش گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و با سردبیری محدثه پیرهادی و اجرای کورش علیانی و تهیه کنندگی مرتضی روحانی، شنبه هر هفته ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش و یکشنبه‌ها ساعت 14 بازپخش می‌شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها