آلزایمر;از پیشگیری تا درمان در «چرخ» امروز

تاریخ انتشار: چهار شنبه 24 شهریور 1400
دوازدهمین قسمت فصل هشتم «چرخ» ساعت 19 امروز، چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰، با بررسی روند پیشگیری تا درمان آلزایمر روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
تعداد بازدید: 157

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش‌ «تازه‌ها»ی این قسمت از «چرخ»، پویا پاک‌نژاد با محمدحسین جهان‌پناه، روزنامه‌نگار علم و فناوری گفت‌وگو و کتاب‌های علمی-تخیلی معرفی خواهند کرد. 
در بخش «چرخ زندگی» هم آیدا محمودی، پژوهشگر شناخت اجتماعی با دکتر مجتبی زارعی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره‌ی زوایای مختلف بیماری آلزایمر گفت‌وگو خواهد کرد. مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران می‌گوید در ایران هنوز آمار قطعی‌ از مبتلایان به آلزایمر وجود ندارد، اما بر اساس آمار جهانی تخمین زده می‌شود بیش از ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار نفر فرد مبتلا به دمانس در کشور زندگی می‌کنند که توجه به کیفیت زندگی آنها و مراقبان آنها امری ضروری است. تخمین زده شده که در هر سه ثانیه یک نفر در جهان به بیماری آلزایمر که با نام بیماری فراموشی هم شناخته شده است، مبتلا می‌شود و آمار مبتلایان تا سال ۲۰۳۰ میلادی به عدد بسیار نگران‌کننده‌ی ۶۵ میلیون نفر در جهان افزایش پیدا می‌کند. 
 در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گزارش حافظ آهی از دانشکده‌های دانشگاه تهران روی آنتن خواهد رفت.
فصل هشتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها