«از میان مردگان» در روز خاکسپاری ایران درودی روی آنتن شبکه۴

تاریخ انتشار: سه شنبه 11 آبان 1400
فیلم مستند «از میان مردگان» ساخته غلامعباس فاضلی درباره نقاش فقید ایران درودی، امشب ساعت ۲۳.۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می شود.
تعداد بازدید: 112 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما, «از میان مردگان» یک مستند ۳۰ دقیقه ای است که در سال ۱۳۷۷ در شناخت احوال و آثار ایران درودی نقاش معاصر ایرانی ساخته شده است. این فیلم یکی از فیلمهای مجموعه ۱۴ قسمتی «لوح سفید، لکه رنگ» است که به تهیه کنندگی سارا طاهرمقدس در شناخت احوال و آثار نقاشان معاصر ایرانی تولید شده است.
مستند «از میان مردگان» به شرح دغدغه های ذهنی، کابوس ها، و رویاهای ایران درودی به روایت خود او می پردازد. در این فیلم مثل سایر فیلمهای این مجموعه مستند، هیچکس بجز خود نقاش، درباره خودش سخن نمی گوید و از گفتگو با دوستان و همکاران شخص هنرمند هیچ اثری نیست. هیچ لوح تقدیر یا جایزه ای در برابر دوربین این مستند ضبط نشده و صرفا" شمایل ایران درودی و تابلوهای وی، پیش روی تماشگران قرار می گیرد.
«از میان مردگان» در جشنواره فیلمهای آموزشی تربیتی «رشد» و «هفته فیلم فروغ» برنده «جایزه ویژه هیئت داوران» شده است. این مستند جزو اولین مستتدهایی است که درخصوص این بانوی هنرمند تولید شده است.
ایران درودی ـ هنرمند نقاش برجسته معاصر کشورمان ـ پس از تحمل سه ماه بیماری، جمعه ـ هفتم آبان ماه ـ درگذشت. پیکر این هنرمند امروز سه‌شنبه (یازدهم آبان ماه) تشییع و به خاک سپرده شد. 
عوامل سازنده فیلم عبارتند از: 
تهیه کننده: سارا طاهرمقدس، کارگردان: غلامعباس فاضلی، فیلمبردار: غلامرضا صفایی، نورپرداز: ارسطو مداحی گیوی، طراح صحنه: سیما طاهرمقدس

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها