پخش مستند «معمای اجتماعی» برای اولین بار در شبکه چهار

تاریخ انتشار: چهار شنبه 27 بهمن 1400
مستند خارجی «معمای اجتماعی» برای اولین پنجشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه چهار سیما پخش می شود.  این مستند به تاثیرات منفی موتورهای جستجو  بر زندگی انسان ها  می پردازد.
تعداد بازدید: 656 دریافت فیلم

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: مستند «معمای اجتماعی» با نام اصلی «The Social Dilemma» ، نام فیلمی مستند و اجتماعی محصول سال ۲۰۲۰ امریکا به کارگردانی جف اورلووسکی می‌باشد.  نویسندگی آن را دیویس کومب، ویکی کرتیس و جف اورلووسکی به طور مشترک برعهده داشته اند و افرادی همچون تریستان هریس، آزا راسکین، جاستین روزنشتاین، شوشانا زوبوف، جارون لانیر، تیم کندال، رشیدا ریچاردسون و رنی دیرستا در آن حضور داشته اند. 
در مستند «معمای اجتماعی» ظهور رسانه‌های اجتماعی و آسیبی که به جامعه می‌زند را بررسی می‌کند و بر روی نحوه‌ی بهره‌گیری این رسانه‌ها از کاربرانشان از طریق سیستم‌های نظارتی نظام سرمایه‌داری و استخراج اطلاعات آن‌ها تمرکز می‌کند. 
مستند معمای اجتماعی، شامل مصاحبه با مدیران و متخصان رسانه‌ای از جمله کارکنان گوگل، فیسبوک، توییتر و … است و همچنین بخش های کوچک نمایشی از یک خانواده که برخی گفته‌های مصاحبه‌شوندگان را ملموس می‌کند. 
این فیلم برنده جوایز متعددی از جشنواره های معتبر بین المللی شده و مورد توجه منتقدان زیادی قرار گرفته است. 
علاقه مندان به فیلم های مستند،می توانند این مستند جدید و تماشایی را پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه چهار سیما تماشا کنند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها