تدارک شبکه‌ چهار سیما برای ۱۴ و ۱۵خرداد

تاریخ انتشار: سه شنبه 10 خرداد 1401
شبکه چهار سیما برای روزهای شنبه و یکشنبه ۱۴ و ۱۵ خرداد ویژه برنامه های مختلفی پیرامون شخصیت و قیام امام خمینی (ره) روی آنتن می برد.
تعداد بازدید: 64

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، ویژه برنامه‌های شبکه چهار سیما برای سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد اعلام شد.

سه دیدار» 
«سه دیدار» به کارگردانی محمد قاسم تولایی فرد، کاری از حوزه هنری انقلاب اسلامی است و از جمعه ۱۳ خرداد تا یکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۴ پخش می شود.
"سه دیدار" درباره امام خمینی (ره) و نهضت پانزده خرداد و تجلی تاریخی از فرآیند مبارزات ایشان و شکل گیری انقلاب اسلامی و شناخت و شخصیت شناسی حضرت امام خمینی (ره) می باشد.حجت الاسلام علی اکبر براتی و مجتبی نامخواه کارشناسان این ویژه برنامه تلویزیونی هستند.
در قسمت دوم برنامه، شاهد ادامه برنامه اول "سه دیدار" درباره شناخت و شخصیت شناسی تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و واقعیت های شناخته شده از امام راحل و آنچه که به ایشان نسبت داده می شود خواهیم بود و  و به موضوعاتی بر گرفته از صحیفه امام راحل توسط کارشناسان حاضر در برنامه پرداخته می شود.
قسمت سوم برنامه، مقدمه ای برای بازخوانی مسیر و ادامه قسمت سوم و خلاصه ای از آنچه در دو برنامه گذشته به آن اشاره شد می باشد. مرکز ثقل و محوریت برنامه به شناخت و شخصیت شناسی حضرت امام خمینی (ره) توسط پژوهشگران حوزه اندیشه امام راحل می پردازد.

* «کوچه های خورشید»
مستند ۳۰ دقیقه ای «کوچه های خورشید» شنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۷:۳۰ پخش می شود.
"کوچه های خورشید"، مروری بر زندگی پر خیر وپرکت مقام معظم رهبری، روزگار جوانی و تحصیل وشاگردی در محضر امام خمینی(ره) و مراجع عظام تقلید-دوران مبارزات ایشان با رژیم شاهنشاهی، افشاگری، تبلیغ، زندانی و تبعید شدن او دارد. همچنین به نقش ایشان در قیام ۱۵خرداد ،خاطرات دوستان ونزدیکان از ایشان می پردازد.
کارگردان این برنامه حجت احمدی زر است و صحبت های دکتر فرهودی، مرحومه میر دامادی مادر مقام معظم رهبری، موسوی ، اسدی و...در برنامه پخش می شود.

ایرانشهر»
مستند «ایرانشهر»  با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد.
این مستند ساخته رضا کاشانی اسدی به دوران تبعید ۹ ماهه مقام معظم رهبری در ایرانشهر می پردازد که ایشان طی این مدت خدمات گسترده ای به سیستان و بلوچستان را انجام می دهند و اولین نماز جمعه را اقامه می کنند.ایرانشهر، شنبه ۱۴ خرداد ساعت ۲۲پخش می شود.

تا صبح»
مستند دو قسمتی «تا صبح» به کارگردانی رضا کاشانی اسدی شنبه ۱۴ و یکشنبه ۱۵خرداد ساعت ۲۰:۳۰ پخش می شود.
این برنامه مروری بر تاریخچه شهر قم شهر قیام و ودین ومقدسات دارد. همچنین به وجود مراجع عظام دراین شهر همچون آیت الله بروجردی و امام (ره) می پردازد.شرحی بر وقایع قیام ۱۵ خرداد ، خاطرات مقام معظم رهبری از این حوادث،حمله نیروهای امنیتی به مدرسه فیضیه وسخنرانی امام (ره) و دستگیری، خاطرات فعالان این قیام درقم از این حوادث تاریخی ومهم در جریان انقلاب اسلامی ایران و... از دیگر محورهای این برنامه تلویزیونی است.
در قسمت دوم برنامه تا صبح، به سخنرانی آتشین امام خمینی(ره) در محکوم کردن حمله به مدرسه ی فیضیه وکشتار بی رحمانه مردم و روحانیون در این روز پرداخته می شود. همچنین تصمیم رژیم برای دستگیری امام خمینی وانتقال ایشان به تهران، شروع یک قیام خود جوش در قم در اعتراض به دستگیری امام، به رگبار بستن قیام مردم در ۱۵ خرداد به دستور اسدالله علم وکشتار مردم، خاطرات مقام معظم رهبری از حوادث این روز  از دیگر محورهای این قسمت است.

عصر» ویژه امام خمینی (ره) با اجرای مرحوم نادر طالب زاده تولید شبکه چهار سیما است و شنبه ۱۴خرداد ساعت ۲۳ پخش می شود.
 گفتگوی نادر طالب زاده با مهمانان پیرامون تاثیر امام (ره) و انقلاب اسلامی ایران در منطقه و خارج از ایران و همچنین تاثیر آن ها  در آغاز حرکت انقلاب اسلامی در لبنان می باشد.
«عصر» به تهیه کنندگی حمید جوادی ساعت ساعت 23 روز شنبه از شبکه چهار پخش می شود.


*مستند «مسیحا نفس» کاری از گروه سیاسی شبکه چهار یکشنبه ۱۵خرداد ساعت ۲۲ پخش خواهد شد.
«مسیحا نفس»، داستان میشل ستبون، عکاس فرانسوی است که از اوایل شروع انقلاب در ایران به پوشش تظاهرات در تهران و قم پرداخته و تا قائله کردستان حدود سی هزار عکس سیاه و سفید و رنگی تهیه کرده و به بیان خاطرات خود از همراهی امام خمینی (ره) از نوفل لوشاتو تا هنگام ورود به ایران در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ و شخصیت ایشان که تاثیر زیادی بر زندگی حرفه‌ای ایشان و خودش گذاشته است می‌پردازد و انقلاب را از دریچه دوربین خود روایت می‌کند.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها