بررسی یک سند عجیب تاریخی در «برسد به دست فردا»

تاریخ انتشار: چهار شنبه 11 خرداد 1401
برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه ۱۲ خردادماه به بررسی گذشته‌ی نفت در قرن۱۴ و آینده‌ «صنعت نفت» در قرن ۱۵  می‌پردازد.
تعداد بازدید: 102

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، تحلیل و بررسی گذشته و آینده «نفت» موضوع پنجمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا» است؛ که پنج‌شنبه ۱۲ خردادماه ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود، همچنین این برنامه در ششمین قسمت خود، جمعه ۱۳ خردادماه به تحولات «حوزه علمیه» در یکصدسال گذشته و بررسی نقش آن در آینده خواهد پرداخت. 

«برسد به دست فردا» به نویسندگی و تهیه‌کنندگی علی زارعان و کارگردانی فواد صفاریان‌پور کاری‌ است از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، که می‌کوشد علاوه بر واکاوی اساسی‌ترین مسائل قرن گذشته، تصویری از آینده را برای مخاطب ترسیم کند. 

این برنامه با اجرای علی‌رضا شجاع‌نوری، در هر قسمت یکی از موضوعات و حوزه‌های مهم و اثرگذار اجتماعی را در قالب آیتم‌های متنوع، با دو رویکرد «بررسی تحولات یک سده گذشته» و «آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی» مورد بررسی قرار می‌دهد. 

گفت‌وگو پیرامون گذشته و آینده موضوع برنامه، با حضور کارشناسان و متخصصان، از جمله آیتم‌های این برنامه است که در این بخش منصور ضابطیان با «نگاه به آینده» و کیانا فرهی با «مرور گذشته و رویدادهای قرن ۱۴» به بحث و تبادل نظر با میهمانان برنامه می‌پردازند. 

اردشیر رستمی دیگر راوی این برنامه است که در حال و هوایی شاعرانه سرفصل‌های متنوعی را مطرح 
می‌کند و معین‌الدین زارعان در یک آیتم به معرفی مستندهای ساخته شده در سینما و تلویزیون کشور  می‌پردازد. مستندهایی که تصویری روشن از قرن ۱۴ را برای مخاطب عرضه می کند. 

از دیگر آیتم‌های این برنامه می‌توان به «دانستنی‌های قرن۱۴(مستند کوتاه)» و «پدیده‌های قرن۱۴، (رویدادها و حوادث) اشاره کرد. 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها