تعداد بازدید:

چراغ مطالعه - 23 شهریور 1400

مهمان برنامه: دکتر غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی
تعداد بازدید 58 دریافت فیلم

در آغاز برنامه، مهمترین اخبار حوزه‌ی کتاب، نشر و ترجمه مرور خواهد شد. در بخش دوم این مجله تلویزیونی که «چی را چطور بخوانیم؟» نام گرفته است، دکتر «محمد خندان» استاد دانشگاه تهران به ما خواهد گفت چطور مطالعات خود را در حوزه‌ی «علوم انسانی» آغاز کنیم و چه کتاب‌ها و نویسندگانی برای این امر مناسب هستند. 
سجاد نجفی که در فصل جدید «چراغ مطالعه» اجرای گفتگو‌ها را بر عهده دارد، در اولین قسمت از آیتم «فارسی‌وار» که دیده‌بانی است برای زبان فارسی، میزبان «غلامعلی حدادعادل» رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی است و با او در مورد تاریخچه فرهنگستان و حال و اوضاع زبان فارسی گفتگو می‌کند. 
آخرین بخش برنامه‌ی سه‌شنبه شب «چراغ مطالعه»  به «تجربه‌ی خواندن» اختصاص دارد که در این بخش «علی ملاقلی‌پور» نویسنده و کارگردان سینما، تجربه‌ی خود را از خواندن کتاب « کودک 44» بیان می‌کند. کودک 44 رمانی جنایی است که «تام راب اسمیت» نویسنده‌ی انگلیسی آن را در سال 2008 ( 1387) نوشته است. کتاب نامزد جایزه‌ی بوکر بوده و جوایز زیادی را نیز کسب کرده است. این رمان درباره قتل تعداد زیادی کودک در دوران حکومت کمونیستی ژوزف استالین است که مأمور سابق امنیتی شوروی، «لئو دمیدوف» درباره‌ی این قتل‌ها تحقیق می‌کند.
 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

سایر قسمت ها